Choď na obsah Choď na menu
 


Dog Festival Veľka Ida

24. 7. 2011

V dňoch 23 a24 júla sa konal vo Veľkej Ide I.ročník medzinárodnej výstavy psov pod názvom Internacional Dog Festival.Výstav bola očakávaná s veľkým záujmom.Jej umiestnenie v parku pri kaštieli  bolo zaujímave ,ale podľa môjho názoru  na medzinárodnu súťaž stiesnené,kruhy malé a neviem si predstaviť vyššiu účasť.Parkovanie na letisku vzdialenom viac ako 1 km od parku s vyberaním parkovného 3 eura v poli bolo ozajstnou fackou výstavy ,keď mnoho vystavovateľov sa vracialo z letiska a snažili sa zaparkovať v dedine.Oproti predchadzajúcim výstavam v Barci to bola jednoducho hanba.

Largo súťažil v sobotu ,kedy našťastie sa vyjasnilo a tak súťaž prebiehala štandardne. 4 anglické setry hodnotil Ing.Stanovský Miroslav.

Largo bol hodnotený ako- výborný -napriek celkom dobrému slovnému posudku.Súhlasim s rozhodcovým  vyjadrením ,že zrejme má už svoj zenit za sebou.Vyhral momentálne na Slovensku najperspektivnejši pes Easter Morison, ktorý o BOBa porazil Bianku Morison.

Ešte sme sa nerozhodli ,ale pravdepopdobne to bolo ukončenie výstavnej kariery Larga a ak nie tak isto bude poslednou v Prešove na jeseň.